Dnes je Sobota, 1.4.2023, meniny má Hugo, zajtra Zita
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Novom Meste nad Váhom

Kam v Novom Meste nad Váhom

Tento región ponúka zaujímavé možnosti na trávenie voľného čas predovšetkým aktívnym oddychom na Zelenej vode, ktorá je centrom nielen letných  festivalov a najvyhľadávanejším turistickým cieľom. Na vodnej ploche s rozlohou 1,1 km2 sú úžasné možnosti na letnú zábavu a vodné športy. Jazero je vhodné na kúpanie najmä v letných mesiacoch a priamo v areály sú možnosti na ubytovanie a stravovanie.

Okrem toho sú v regióne mnohé historícké pamiatky, napríklad Kostol Narodenia Panny Márie z 13. storočia, Palác Ghillanyiovcov zo 17. storočia alebo renesančné a barokové historické domy na hlavnom námestí. V meste je aj park Hurbanove Sady a niekoľko iných parkov. Z okolia Vám odporúčame na návštevu Kaštieľ v Mnešiciacha tiež tu nájdete aj archeologické nálezisko z doby kamennej. Blízko mesta sa nachádza Čachtický hrad, Beckovský hrad, hrad Tematín, a v Bzinciach pod Javorinou navštívite rodný dom Ľudmily Podjavorinskej. Hubári si prídu na svoje v lokalite Kálnica, rybári napríklad v Biskupickom kanále.

Sú tu aj rôzne cyklistické trasy a cyklomagistrály, ktoré vedú regiónom Kopaníc a Malými Karpatmi.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 9°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by NovéMesto.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok